Close

Z Notatnika Rekrutera “Pokolenie „Silvers””

Podziel się dobrem z innymi!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

👉W dobie galopujących zmian na rynku pracy, coraz częściej pojawiają się kandydaci 50+ szukający nowego zatrudnienia. Wg raportu PwC w 2050 roku połowę społeczeństwa będą stanowić osoby powyżej 55 r.ż. więc tendencja ta będzie się nasilać.
Jakie trudności spotkają na swojej drodze? Co muszą przezwyciężyć, a co jest ich niebywałym atutem, którym należy się chwalić? Zobaczcie dalej 🧐
Wg. sondaży przeprowadzanych wśród rekruterów, szczególna niechęć do zatrudnienia osób z tzw. pokolenia „silvers” wynika z:
– braku znajomości języków obcych
– braku elastyczności
– niechęci do wprowadzania zmian jak i
– nienadążaniem za rozwojem technologicznym.

Zatrudnienie w to miejsce osoby młodej, odpowiednio wykształconej i kreatywnej na pozór wydaje się strzałem w dziesiątkę. Jednak trzeba się liczyć z tym, że Ci „młodzi” często są na etapie poszukiwań, zbierania różnych doświadczeń zawodowych, a co za tym idzie, częściej zmieniają pracodawcę. 😳Wdrożenie kolejnego pracownika pochłania dodatkowe koszty i energię potrzebną do stabilnego wzrostu firmy.
Zatrudniając osoby 50+ zyskujemy ich
– wieloletnie doświadczenie
– większą lojalność i co niezwykle ważne
– mamy pracownika dyspozycyjnego czasowo, który na tym etapie swojego życia nie musi godzić obowiązków zawodowych z wychowywaniem dzieci. 👏
Korzystając z bogatej oferty kursów zarówno językowych jak i doskonalących umiejętności wykorzystywania nowych technologii kandydat 50+ może okazać się atrakcyjnym “kąskiem” na rynku pracy.

Podziel się dobrem z innymi!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter