Close

Z Notatnika Rekrutera “Obsługa komputera”

Podziel się dobrem z innymi!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Witajcie wszyscy i zapraszamy was do lektury kolejnego wpisu z cyklu #notatnikarekrutera. Dzisiejszy blog dotyczyć będzie opisywania poziomu obsługi komputera w CV.

Kandydaci coraz częściej podają w umiejętnościach w CV znajomość obsługi komputera lub konkretnych programów z uwagi na fakt, iż duża część ogłoszeń o pracę (ze względu na charakter stanowiska pracy i zakres obowiązków) ma podaną tę znajomość jako jedno z kryteriów rekrutacji, dlatego też wiedza jak prawidłowo opisać swoją znajomość programów komputerowych jest bardzo ważna.

Tak więc – w jaki sposób opisywać w swoim życiorysie zawodowym obsługę komputera❓

Jeżeli chodzi o tę kwestię, najczęstszym błędem jest wpisywanie „podstawowa/dobra/bardzo dobra znajomość komputera”. Wspomniana informacja w CV jest zbyt ogólnikowa i niemiarodajna, ponieważ nie informuje ona naszego potencjalnego pracodawcy lub rekrutera co rozumiemy wówczas poprzez „obsługę komputera” (czy wd. nas jest to znajomość programów graficznych? A może księgowych? Znajomość pakietu MS Office? Umiejętność szybkiego i skutecznego wyszukiwania konkretnych informacji w sieci? Czy po prostu umiejętność napisania i wysłania wiadomości e-mail?).

Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie podanie jakie dokładnie programy komputerowe jesteśmy w stanie obsługiwać i na jakim poziomie, np.:

📌 Znajomość pakietu MS Office w stopniu zaawansowanym (Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint
📌Bardzo dobra znajomość programu księgowego Symfonia
📌Dobra znajomość frameworku do aplikacji internetowych Symfony

Opisując naszą znajomość programów komputerowych w powyższy sposób przedstawiamy rekruterowi lub potencjalnemu pracodawcy w bardziej przejrzysty sposób omawianą kwestię i tym samym możemy zyskać większą przewagę wśród innych kandydatów.

Mamy nadzieję, iż dzisiejszy post, mimo iż stosunkowo krótki okaże się pomocny przy opracowywaniu swojego CV. Zachęcamy do polubienia naszej strony by być na bieżąco z ofertami pracy od naszych klientów a także z kolejnymi postami z cyklu #znotatnikarekrutera.
Do zobaczenia👋
#perfectconsulting #znotatnikarekrutera #rekrutacja #hr #obslugakomputera

Podziel się dobrem z innymi!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter