Close

Z Notatnika Rekrutera “Kursy i certyfikaty”

Podziel się dobrem z innymi!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Kolejny tydzień, kolejne wyzwania i przede wszystkim – kolejny post z cyklu #znotatnikarekrutera. Dzisiejszym tematem będzie kwestia ukończonych kursów i certyfikatów oraz o tym, w jaki sposób zamieszczać je w CV.

Kursy i certyfikaty to sekcja w CV która w połączeniu z opisywanym doświadczeniem zawodowym, może znacząco zwiększyć nasze szanse na zaproszenie nas na rozmowę kwalifikacyjną. Jest to spowodowane faktem, iż wspomniane ukończone kursy stanowią atrakcyjne uzupełnienie naszego dotychczasowego doświadczenia zawodowego oraz świadczy o naszych chęciach do samorozwoju i poszerzania swoich kwalifikacji.

Sekcję z kursami i certyfikatami umieszczamy pod doświadczeniem zawodowym lub wykształceniem, dopuszczalne jest również wspomnienie o nich w profilu zawodowym.

O czym należy pamiętać zamieszczając ukończone kursy w CV (oczywiście oprócz nazwy samego szkolenia)❓

✅O czasie trwania kursu (może być on podany w godzinach zegarowych, dniach lub miesiącach)
✅O roku ukończenia kursu
✅O branży oraz tematyce kursu
✅O nazwie organizatora

Sam certyfikat załączamy do życiorysu zawodowego. Podobnie jak w przypadku doświadczenia zawodowego, zamieszczamy informacje tylko o uzyskanych certyfikatach, które są związane ze stanowiskiem na jakie aplikujemy. Warto też wspomnieć, iż mile widziane są certyfikaty językowe lub ukończone kursy związane z umiejętnościami potencjalnie przydatnymi na stanowisku (np. zarządzanie czasem).

Co natomiast nie jest akceptowalne❓
❎Kursy ukończone długi czas temu (np. te wydane przed 2000 rokiem)
❎Kursy niezwiązane ze stanowiskiem i branżą
❎Kursy przeprowadzane standardowo w każdym miejscu pracy (BHP i przeciwpożarowe)
❎Dyplomy z czasów szkolnych (zwłaszcza z czasów szkoły podstawowej)
❎Umieszczanie zbyt dużej ilości ukończonych kursów

W przypadku jeżeli nie dysponujemy certyfikatami, możemy wspomnieć o swoich umiejętnościach twardych i miękkich zdobytych na dotychczasowych szkoleniach.

To dzisiaj wszystko jeżeli chodzi o porady #znotatnikarekrutera, zachęcamy uprzejmie do śledzenia naszej strony na FB i życzymy powodzenia w owocnych poszukiwaniach pracy marzeń.😀
#perfectconsulting #znotatnikarekrutera #rekrutacja #hr #kursy #certyfikaty

Podziel się dobrem z innymi!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter