Close

Złodzieje czasu czy brak motywacji?

Podziel się dobrem z innymi!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

Czy zwróciliście uwagę, jak często zaplanowane zadania są wypierane na plan dalszy przez inne, nagle się pojawiające – ważne, a jednak bardziej błahe? Wydaje się nam, że wszystko mamy pod górkę, że wszystko sprzysięgło się przeciwko nam i że inni maja lepiej. Różne sytuacje, których nie braliśmy pod uwagę, zaskakują nas i odwracają naszą uwagę od spraw tych zaplanowanych, tych, które przecież są ważne. Zdarzenia zaczynają rządzić nami, co skutkuje zmniejszeniem naszej produktywności, a razem z nią obniża się poczucie naszej wartości.
Pytanie co mi przeszkodziło w pisaniu bloga? Przecież 07.06.2017 napisałam, że jednak się decyduje, że będę tutaj, że będę się dzielić wiedzą, doświadczeniem itp
I co? I nic… Zaraz, zaraz, nie takie nic. Było mnóstwo przeszkód, m.inn:
1. nawał obowiązków
2. sprzeczne priorytety
3. zła komunikacja ( przecież nie moja:), tylko klientów, kandydatów i wszystkich innych)
4. nieprecyzyjne określenie celów ( szewc bez butów chodzi)
5. pomyłki innych, czyli tzw gaszenie pożarów
6. słabe delegowanie
7. brak samodyscypliny
8. wadliwe planowanie
9. nadmierna pedanteria przy niektórych zadaniach
10. zmęczenie
11. zbyt ambitne plany
12. udział w życiu towarzyskim
13. niski stopień motywacji…
I tak o to do punktu 6 wyszła mi lista pożeraczy czasu, na które nie zawsze mamy wpływ, niezależnych od nas. Ale czy od 6-13 to nie są moi zaprzyjaźnieni od wielu lat złodzieje czasu, którzy tkwią we mnie?

I tak oto na forum dałam świadectwo własnej, słabej postawy. Całe szczęście, że mój PCTeam zdobył się na odwagę i „pokazał” ( kilka razy dawał do zrozumienia – ale ja byłam nieugięta w udawaniu, że niczego nie widzę i nie słyszę), dał do zrozumienia, że problem leży w mojej bierności.
Szczerze, to pisanie bloga nie było moim priorytetem. Dlaczego teraz ma się to zmienić? Ha, bo w celach na rok 2017 – w obszarze działania marketingowe -jest napisane – prowadzenie bloga. A przecież Ja – realizuje cele…

Podziel się dobrem z innymi!

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter